ŚWIĘTO KONSTYTUCJI 3 MAJA

3 maja 2017 roku uczniowie naszej szkoły czynnie włączyli się w gminne obchody 226 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Podczas Mszy Świętej w miejscowym kościele, celebrowanej przez proboszcza ks. dr. Krzysztofa Malinowskiego, zaprezentowali krótki montaż słowno – muzyczny.

W wierszach i piosenkach pokazali piękną lekcję historii Polski, nawołując: „Nauczmy się na pamięć tego kraju, litera po literze, dzień po dniu…”. Z dumą mówili o polskim hymnie, godle i konstytucji. Najmłodsi oddali hołd barwom narodowym w tańcu. Nie zabrakło wzmianki o Święcie Pracy, przypadającym 1 maja i Dniu Flagi, obchodzonym 2 maja. Chyba wszyscy zebrani poczuli swoją przynależność do Polski, wyrażoną w prostych wersach: „ Nasza Ojczyzna, tak po prostu powiem, to my, my wszyscy: ty i on, i ja” i z dumą nucili „ Tu wszędzie jest moja Ojczyzna…”.

Małgorzata Jóźwiuk